Завантаження...

Представник Донецького НДЕКЦ МВС взяв участь у міжвідомчому науково-практичному семінарі

11.12.2018
Наукова діяльність

З 29 жовтня по 01 листопада 2018 року у м. Києві, в приміщенні актового залу медично-реабілітаційного центру «Пуща-Водиця» МВС за адресою: вул. Юнкерова, 48 відбувся науково-практичний семінар за темою: «Сучасний стан, проблематика та перспективи розвитку вибухотехнічної експертизи», щодо ознайомлення з практичним досвідом роботи фахівців при проведенні судової вибухотехнічної експертизи за експертною спеціальністю 5.2 «Дослідження вибухових пристроїв обставин та механізму вибуху».
У даному заході взяли участь:
- експерти-вибухотехніки регіональних центрів експертної служби МВС України;
- працівники ДНДЕКЦ які представляють напрями проведення судових експертиз за експертними спеціальностями 3.1 «Балістичне дослідження вогнепальної зброї бойових припасів до неї»», 3.5 «Дослідження гранатометів та ствольної артилерійської зброї». 5.1 «Дослідження вибухових речовин продуктів вибуху та пострілу»;
- працівники науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції, які проводять судові вибухотехнічні експертизи за експертною спеціальністю 5.2 «Дослідження вибухових пристроїв обставин та механізму вибуху»;
- працівники Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, які проводять судові вибухотехнічні експертизи за експертною спеціальністю 5.2 «Дослідження вибухових пристроїв обставин та механізму вибуху»;
- працівники Департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції;
- представники кафедри криміналістичного забезпечення та судових експертиз Навчально-наукового інституту №2 Національної академії внутрішніх справ.


Зі вступним словом виступили: перший заступник керівника Експертної служби МВС України Кримчук Сергій Григорович; завідувач вибухотехнічної лабораторії ДНДЕКЦ МВС Гребельський Віктор Васильович та начальник відділу вибухотехнічних досліджень ДНДЕКЦ МВС Мороз Василь Петрович.
Під час семінару вищеозначеними представниками було викладено інформацію з питань: «Межі компетенції судових експертів з правом проведення дослідження за експертною спеціальністю 5.2 «Дослідження вибухових пристроїв, обставин і механізму вибуху». Проблематика визначення належності певних груп об’єктів до категорії вибухових пристроїв, боєприпасів, вибухових речовин під час проведення класифікаційних досліджень у вибухотехнічній експертизі за експертною спеціальністю 5.2 «Дослідження вибухових пристроїв, обставин і механізму вибуху». Доцільність існування окремої методики з дослідження певної групи засобів підриву (Методика криміналістичного дослідження електродетонаторів промислового та саморобного виготовлення) за наявності Методики комплексного дослідження вибухових пристроїв, вибухових речовин і слідів вибуху, якою розглядаються питання дослідження всіх засобів підриву, у тому числі й електродетонаторів. Доцільність поєднання в Методиці комплексного дослідження вибухових пристроїв, вибухових речовин і слідів вибуху методичного матеріалу та довідкового масиву даних. Необхідність створення довідників для забезпечення потреб судових експертів з правом проведення дослідження за експертною спеціальністю. «Дослідження вибухових пристроїв, обставин і механізму вибуху». Можливість взаємодії судових експертів різних відомств у цьому напрямі. Включення нових методів дослідження до Методики комплексного дослідження вибухових пристроїв, вибухових речовин і слідів вибуху, у тому числі пов’язаних із сучасними досягненнями науки і техніки. Позитивний досвід застосування певних прийомів і способів під час проведення вибухотехнічних експертиз за експертною спеціальністю. «Дослідження вибухових пристроїв, обставин і механізму вибуху». Обговорення недоліків, виявлених під час виконання вибухотехнічних експертиз, які пов’язані з етапами збирання матеріалів (об’єктів дослідження), призначення експертизи, іншими питаннями організаційного характеру, що впливають на можливість проведення експертизи та якість і повноту дослідження, та шляхи їх подолання».


Донецький НДЕКЦ МВС України у міжвідомчому науково-практичному семінарі представив начальник відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Донецького НДЕКЦ МВС України Литвиненко Андрій Васильович, в ході виступу якого, було акцентовано увагу на основних проблемних питаннях, які виникають під час проведення судової вибухотехнічної експертизи за уламками бойових припасів вилучених з місця події. Також була акцентована увага на розроблення та узагальнення необхідних інформаційних джерел, створення колекцій уламків бойових припасів необхідних для ідентифікації об’єктів, які досліджуються.
З урахуванням розглянутих питань, у підсумку семінару було обговорено шляхи розв'язання проблемних питань та необхідність створення робочих груп з вирішення даних питань.