Завантаження...

Представники Донецького НДЕКЦ прийняли участь у науковому семінарі

27.09.2018
Наукова діяльність

З 18 по 20 вересня 2018 року Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства Внутрішніх Справ України на базі Хмельницького НДЕКЦ в м. Кам’янець-Подільському було проведено семінар-нараду працівників відділів фізико-хімічних досліджень науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС України. Тематикою семінару стали актуальні питання стану та перспектив розвитку експертизи матеріалів, речовин і виробів. 
В заході прийняли участь 48 працівників Експертної служби МВС, представники ГУНП в Хмельницькій області, Державного бюро розслідування, ГУ ДФС у Хмельницькій області, Національної академії Держприкордонслужби України, Подільського державного аграрно-технічного університету. В заході прийняли участь представники Донецького НДЕКЦ: завідувач відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів Стародуб В.П. та заступник завідувача відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів, завідувач сектора фізико-хімічних досліджень Коренев Є.А.


Семінар відкрили та виступили зі вступним словом Дубонос Костянтин Валентинович – заступник директора ДНДЕКЦ МВС та директор Хмельницького НДЕКЦ МВС Ганзюк Андрій Леонідович.


Важливою частиною семінару були виступи начальника СУ ГУНП в Хмельницькій області Харченко Н.О., начальника відділу криміналістичного забезпечення СУ ГУНП в Хмельницькій області Монтач Т.М.,начальника управління протидії наркозлочинності ГУНП в Хмельницькій області Подлюк А.К. та представника територіального управління Державного бюро розслідувань Кушнір С.С., які озвучували досягнення та загальні проблемні питання взаємодії в роботі з Експертною службою.


Під час семінару усіма учасниками були викладені доповіді по більшості напрямків експертизи матеріалів, речовин і виробів (дослідження спиртовмісних сумішей, паливно-мастильних матеріалів, лакофарбного покриття, спеціальних хімічних речовин, волокнистих матеріалів та ін.), в яких був висвітлені стан та перспективи розвитку кожного виду експертизи в кожному окремому центрі та загалом в Експертній службі. Кожен доповідач проробив великий об’єм матеріалу, включаючи свої практичні напрацювання, які були донесені до учасників семінару в цікавій формі. Причому більшість з них в подальшому будуть розглядатись на можливе введення як нового методу дослідження. Від Донецького НДЕКЦ виступив заступник завідувача відділу – завідувач сектору фізико-хімічних досліджень Коренев Є.А. з доповіддю на тему: «Застосування рентгеннофлюорисцентного спектрального аналізу в експертизі матеріалів, речовин і виробів». Після кожного виступу відбувалося жваве обговорення викладеної теми, під час якого вирішувалися або знаходились шляхи вирішення проблемних питань для кожного з учасників семінару.
Високий рівень підготовки якості матеріалу, яких був висвітлений в доповідях, безперечно є заслугою організаторів семінару наради: Замошця Олександра Павловича – завідувача лабораторії досліджень матеріалів, речовин та виробів ДНДЕКЦМВС, Остапюк Юлії Михайлівни – завідувача відділу фізико-хімічних досліджень лабораторії досліджень матеріалів, речовин та виробів ДНДЕКЦ МВС та Зуєвич Людмили Вікторівни – заступника завідувача відділу фізико-хімічних досліджень лабораторії досліджень матеріалів, речовин та виробів ДНДЕКЦ МВС, які координували дії та висвітлення думок експертів, які готували доповіді.
Після обговорення та підведення підсумків кожен учасник семінару отримав свідоцтво про участь у науково-практичному семінарі фахівців Експертної служби МВС України.


Не можливо не зазначити надзвичайну гостинність працівників Хмельницького НДЕКЦ, якими окрім організації побутових моментів (проживання, харчування) була організована культурна програма: знайомство з історією Хмельниччини та м. Кам’янець-Подільського, екскурсія по старому місту, відвідування історичних місць, окрасою яких стала фортефікаційна споруда - Кам’янець-Подільський фортеця. Кожному учасникові семінару були вручені пам'ятні подарунки.