Завантаження...

Семінар-нарада фахівців Експертної служби МВС України в м.Тернопілі

11.06.2019
Наукова діяльність

З 11.06.2019 року по 13.06.2019 року Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства Внутрішніх Справ України(ДНДЕКЦ МВС) на базі Тернопільського НДЕКЦ в м. Тернопіль було проведено науково-практичний семінар працівників Експертної служби МВС на тему «Перспективи розвитку судової експертизи матеріалів, речовин і виробів». 
Метою проведення семінару стало:
- обговорення проблемних питань під час виконання експертизи матеріалів, речовин і виробів та шляхів їх вирішення;
- обмін досвідом між учасниками семінару;
- ознайомлення із новими методами і можливостями судової експертизи матеріалів, речовин і виробів;
- розвиток нових напрямків дослідження: судової гемологічної експертизи, дослідження наявності шкідливих речовин у навколишньому середовищі; дослідження речовин хімічних виробництв та інші;
- ознайомлення з матеріалами, отриманими за результатами участі працівників Експертної служби в міжнародних проектах та робочих зустрічах.
Семінар відкрив та виступив зі вступним словом Дубонос Костянтин Валентинович – заступник директора ДНДЕКЦ МВС
В заході прийняли участь працівники ДНДЕКЦ МВС, представники регіональних НДЕКЦ, керівники правоохоронних органів Тернопільської  області, представники та науковці вищих навчальних закладів м. Тернополя, які озвучували досягнення та загальні проблемні питання взаємодії в роботі з Експертною службою.
Під час семінару усіма учасниками були викладені доповіді по більшості напрямків експертизи матеріалів, речовин і виробів (дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, дослідження спиртовмісних сумішей, паливно-мастильних матеріалів, спеціальних хімічних речовин, волокнистих матеріалів та ін.), в яких був висвітлені  стан та перспективи розвитку кожного виду експертизи в кожному окремому центрі та загалом в Експертній службі. Кожен доповідач проробив великий об’єм матеріалу, включаючи свої практичні напрацювання, які були донесені до  учасників семінару в цікавій формі, деякі з них в подальшому будуть розглядатись на можливе введення як нового методу дослідження. 
Після кожного виступу відбувалося жваве обговорення викладеної теми, під час якого вирішувалися або знаходились шляхи вирішення проблемних питань для кожного з учасників семінару.
Від Донецького НДЕКЦ завідувачем відділу досліджень матеріалів, речовин виробів Стародуб В.П. була підготовлена доповідь на тему «Практика дослідження альфа-піролідиновалерофенону (PVP)» - синтетичної особливо небезпечної психотропної речовини, яка останнім часом досить часто надходить на дослідження до відділу дослідження матеріалів речовин і виробів Донецького НДЕКЦ та внесені пропозиції до схеми дослідження даної речовини.
Після обговорення та підведення підсумків кожен учасник семінару отримав свідоцтво про участь у науково-практичному семінарі фахівців Експертної служби МВС України.


Особливо хотілося б відзначити надзвичайну гостинність працівників Тернопільського НДЕКЦ, якими окрім організації побутових моментів (проживання, харчування) була організована культурна програма: знайомство з історією Тернополя, екскурсія до духовному центру, розташованому в селищі Зарваниця, відвідування історичних місць. Кожному учасникові семінару були вручені пам'ятні подарунки.