Завантаження...

ДНК дослідження

Донецьким науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України надаються послуги із проведення молекулярно-генетичних (ДНК) експертиз та досліджень на замовлення юридичних і фізичних осіб, а також за ухвалою суду. Одним з основних завдань молекулярно-генетичного дослідження є встановлення біологічного батьківства (материнства) та родинної спорідненості. Застосування даного методу дозволяє з високою точністю (99,99999…%) отримати відповідь на запитання чи є певний чоловік (жінка) біологічним батьком (матір’ю) конкретної дитини (сина, доньки).

 

Необхідність у проведенні таких досліджень зокрема може виникнути:

– у цивільно-правових спорах (цивільних судових справах) з приводу визнання батьківства, виключення з актового запису про народження дитини даних про батька дитини, призначення аліментів, розподілу спадщини тощо;  

– у позасудовому порядку на вимогу одного з батьків або за їх спільною згодою при наявності сумнівів щодо родинних зв’язків дитини з батьком або матір’ю;  

– у разі відсутності або втрати документів, які підтверджують родинні зв’язки між дитиною та одним із батьків;  

– для підтвердження генетичної спорідненості між жінкою, яка народила дитину поза закладом охорони здоров’я, та дитиною тощо. 

 

 Об’єктами молекулярно-генетичного дослідження є зразки букального епітелію відібрані у осіб на спеціальні щіточки (зонд-тампони або ватні палички).

 

Відібрання зразків букального епітелію для проведення судової експертизи (експертного дослідження) у справах про спірне батьківство (материнство) здійснюється виключно працівником центру – судовим експертом, якому доручено проведення експертизи (експертного дослідження). Відбір проводиться за умови одночасної явки ймовірного батька, матері та дитини із пред’явленням оригіналів документів, що посвідчують особу (паспортів - для ймовірних батьків та свідоцтва про народження  - для дитини). Відбір біологічних зразків здійснюється лише після повної сплати вартості проведення відповідної судової експертизи або експертного дослідження.  У разі неможливості одночасної явки дитини, батька і матері для відбору зразків букального епітелію, якщо експертиза призначена судом у цивільній справі, необхідні для проведення експертизи матеріали експерту надає суд. Біологічні зразки, відібрані в установленому законом порядку, надаються в упакованому та опечатаному вигляді.

 

Строк виконання молекулярно-генетичного дослідження складає від 7 до 30 днів.  

 

Вартість послуги

Вартість послуги із проведення молекулярно-генетичної експертизи або дослідження визначається на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року № 795, виходячи із кількості об’єктів (ДНК профілів), що досліджуються (з урахуванням ПДВ), становить:  

– встановлення ДНК профілю (для однієї особи) – 2538 гривень;

– встановлення біологічного батьківства (аналіз ДНК профілів трьох осіб – ймовірного батька, матері та дитини) – 7614 гривень;

– встановлення біологічної спорідненості (встановлення батьківства шляхом аналізу ДНК профілів двох осіб – ймовірного батька або матері та дитини) – 5076 гривень;

– встановлення зиготності близнюків (аналіз ДНК профілів двох осіб) – 5076 гривень.

 

Детальну інформацію та консультації з приводу проведення молекулярно-генетичних експертиз можна отримати у фахівців відділу біологічних досліджень та обліку Донецького НДЕКЦ МВС за телефоном +38 (098) 418 13 57.