Завантаження...

Позитивний досвід роботи судових експертів Донецького НДЕКЦ МВС

01.04.2020
Позитивні приклади

Громадянин І. керуючи автомобілем побачив знайомих громадянина Б. та громадянина Р. з якими у нього склались довготривалі неприязні стосунки.
Побачивши вищевказаних осіб громадянин І. вирішив здійснити умисне вбивство.

Реалізуючи свій злочинний намір, громадянин І. зупинив свій автомобіль поруч з вищевказаними особами, та дочекавшись, коли його знайомі наблизились до нього, здійснив один прицільний постріл з наявного у нього при собі пістолету однак не влучив. При цьому, після виконання вказаного пострілу, в пістолеті виникла затримка при стрільбі, внаслідок чого громадянин І. не зміг виконати інші постріли та став тікати з місця вчинення злочину.

На свою чергу громадянин Р. сів у свій автомобіль, на якому став переслідувати свого вбивцю який здійснив ще кілька пострілів з вказаного пістолету, однак не влучив у нього, оскільки виконуючи постріли одночасно продовжував керувати автомобілем.
В подальшому, рухаючись на вказаному автомобілі, не впорався з керуванням, внаслідок чого виїхав на узбіччя дороги, залишив автомобіль та втік.

В ході проведення експертизи проводилось порівняльне дослідження, в результаті якого було встановлено, що сліди на кулі та гільзі, вилучених з місця події, співпадають зі слідами на кулях та гільзах, експериментально стріляних з пістолета «ПМ», наданого на дослідження.

Таким чином, завдяки злагодженій роботі експертів сектору досліджень зброї було встановлено деталі злочину, які допоможуть органам слідства встановити істину у справі та покарати винних.