Завантаження...

Позитивний приклад відділу будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності

07.09.2020
Позитивні приклади

Посадові особи міської ради одного з міст Донецької області та її структурних підрозділів, зокрема комунального підприємства "АВТОДОР", зловживаючи своїм службовим становищем, лобіюють інтереси окремих суб'єктів господарської діяльності, зокрема з метою залучення їх до виконання робіт та надання послуг за кошти місцевого бюджету із подальшим заволодінням такими коштами та виведення їх в "тіньовий" сектор економіки із подальшим обготівковуванням.

Між КП "АВТОДОР" та товариством з обмеженою відповідальністю було укладено договір на загальну суму 11 299 999,99 гривень.

В ході досудового слідства встановлено, роботи були виконанні не в повному обсязі, але занесені до актів приймання виконаних робіт, підписані відповідальними особами та оплачені замовником.

Під час проведення експертизи судовим експертом були вивчені надані на дослідження документи та здійснено виїзд на місце для натурного обстеження об'єкту будівництва. Аналізом виконавчих схем встановлено, що до них занесені недостовірні данні, а відповідно недостовірні данні занесені до актів приймання виконаних робіт. Встановлено, що підрядником було занесено до актів приймання виконаних робіт 920 м2 мощення тротуарів бруківкою, які фактично не виконані на об'єкті будівництва. Вартість фактично не виконаних на об'єкті робіт склала 585 320 гривень.

Також експертом було порівняно перелік робіт та витрат, що були передбачені договором на виконання робіт з роботами та витратами, занесеними до актів приймання виконаних робіт. Жодних документів, якими б вносились зміни до проектної документації, надано не було, із чого свідчить, що Підрядником було безпідставно отримано бюджетні кошти більш ніж на 1,5 мільйона гривень.
Отже, висновок експерта став основним доказом, необхідним для притягнення до відповідальності відповідальних осіб комунального підприємства, що безпідставно перерахували Підряднику більше двох мільйонів бюджетних коштів.