Завантаження...

Можливості судово-почеркознавчої експертизи та досліджень в Донецькому НДЕКЦ МВС

28.09.2023
Позитивні приклади

У повсякденному житті трапляються непоодинокі випадки підробки підписів та почерку в заповітах, договорах оренди землі, кредитних договорах, розписках та інших документах. У таких випадках висновки почеркознавчих експертиз мають важливе значення для встановлення істини. Інколи вони стають основним доказом, який є вирішальним для прийняття рішення у справі.

Кваліфіковані експерти Донецького НДЕКЦ МВС, які мають величезний досвід практичної експертної роботи, набутий за багато років, проводять почеркознавчі дослідження за письмовою заявою фізичних або юридичних осіб, а також за ухвалою суду в цивільних та господарських справах.

Судово-почеркознавча експертиза - це наукове дослідження, яке проводиться з метою встановлення:

  •     ототожнення особи - виконавця рукопису;
  • встановлення факту виконання різних рукописів чи їх фрагментів однією або різними особами;
  • встановлення умов виконання рукопису або стану виконавця (встановлення факту незвичності письма, характеру незвичності виконання рукопису (тимчасовий, постійний), встановлення видів «збиваючих» факторів: природних (не пов’язаних з навмисною зміною почерку), штучних (пов’язаних з навмисною зміною почерку).

Судові експерти сектору почеркознавчих досліджень можуть відповісти на запитання:

  • Ким (особа 1) чи іншою особою виконаний рукописний текст (рукописні записи, підпис) у графі, (рядку) в документі (назва документа та його реквізити (дата, №)?)
  • Однією чи різними особами виконані рукописні тексти (рукописні записи, підписи) у графі, (рядку) в документі (документах) (назва документа та його реквізити (дата, №)?
  • Ким (особа 1) чи іншою особою виконано рукописні тексти (рукописні записи, підписи) від імені (особа 2) у графі, (рядку) в документі (документах) (назва документа та його реквізити (дата, №)?
  • Чи виконано рукописний текст (підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) під впливом «збиваючих» факторів (природних, штучних)?

Більш детальну інформацію можна отримати у експертів сектору почеркознавчих досліджень Донецького НДЕКЦ МВС України за адресою:          вул. Дніпросталівська, 2, м. Дніпро, 49051 або за телефоном +38(068) 334-09-85; email:donetsk@dndekc.mvs.gov.ua.