Завантаження...

Перелік типових запитань, які вирішуються при призначенні технічної експертизи документів:

21.09.2023
Позитивні приклади
 1. Чи вносились у текст документа зміни первинного змісту? Якщо вносилися, то яким чином (підчистка, дописка, травлення, виправлення тощо) і який зміст первинного тексту?
 2. Чи була замінена в документі фотокартка?
 3. Чи замінювались у документі (договорі, зошиті, книзі, медичній картці тощо) аркуші?
 4. Який зміст замаскованого (зафарбованого, забрудненого, замазаного тощо) тексту?
 5. Чи є на обгорілих аркушах який-небудь текст і (або) зображення? Якщо є, то який (яке) саме?
 6. Яким способом нанесений відбиток печатки штампа, факсиміле у документі?
 7. Яким способом (способами) виготовлено документ?
 8. Чи нанесено відбиток печатки (штампа, факсиміле) в даному документі наданою печаткою (штампом, факсиміле)?
 9. Чи нанесено відбиток печатки (штампа, факсиміле) в наданому документі печаткою (штампом, факсиміле), експериментальні та вільні зразки відбитків якої (якого) надані для порівняльного дослідження?
 10. Чи нанесено відбиток печатки (штампа, факсиміле) в наданих документах однією і тією самою печаткою (штампом, факсиміле)?
 11. Чи відповідає наданий на дослідження документ (свідоцтво, посвідчення, банкноти, марки акцизного податку тощо) аналогічним зразкам документів, які знаходяться в офіційному обігу на території України?
 12. Яким пишучим приладом, якого типу виконано рукописні записи (підписи) у наданому документі?
 13. Яким способом виконаний підпис (текст документа) за допомогою технічних засобів чи писальним приладом?
 14. У якій послідовності виконувались реквізити даного документа (підпис, відтиск печатки та текст документа)?

Якщо під час виконання дослідження експерту необхідно надання від ініціатора дослідження додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов’язаних з проведенням експертизи, складається клопотання терміном 45 днів. За цей термін ініціатор повинен прийняти рішення відносно заявленого експертом клопотання. У разі незадоволення клопотання по закінченню 45 денного терміну, складається повідомлення про неможливість проведення експертизи та матеріали повертаються ініціатору дослідження без виконання.

У разі неможливості надати порівняльні зразки за клопотанням експерта або виправити помилки можна повідомити про це експерта у письмовому вигляді раніше зазначеного терміну.

Якщо після розпакування об’єктів дослідження та порівняльних матеріалів, експертом установлена їх невідповідність переліку, зазначеному в постанові, експертне провадження призупиняється на 30 днів та ініціатору надсилається акт про невідповідність. У разі неможливості усунення недоліків складається повідомлення про неможливість проведення відповідної експертизи та об’єкти дослідження повертаються ініціатору дослідження.

Також у Донецькому НДЕКЦ МВС є можливість надання платних послуг по даному виду дослідження за заявою фізичних осіб.

(1 експертогодина – 239грн, 00коп.)

Якщо у слідчого виникають питання щодо призначення технічної експертизи документів можливо узгодити їх із спеціалістами за даним напрямом дослідження по телефону 0509647132 - Токманьова Заріна Миколаївна.

Копію постанови про призначення технічної експертизи документів направляти директорові Донецького НДЕКЦ МВС України за адресою:                                    м. Дніпро, вул. Дніпросталівська, буд. 2.

Телефон для довідок 068-334-09-85.