Завантаження...

Позитивний приклад

31.07.2020
Позитивні приклади

У невеликому містечку Костянтинівка Донецької області сталось жахливе подвійне вбивство. Поліцейські Донецької області затримали чоловіка, який під час сварки вбив дружину та її співмешканця.

В ході розслідування з’ясувалося, що під час сварки чоловік на ґрунті ревнощів та раптово виниклих особистих неприязних відносин став відчувати неприязнь відносно дружини та її співмешканця, внаслідок чого у нього виник злочинний умисел, направлений на протиправне заподіяння смерті двом особам, а саме своїй дружині та її співмешканцю.

Чоловік здійснив із мисливської рушниці ТОЗ 34 ЕР один прицільний постріл в область грудної клітини своїй дружині, після чого зробив декілька кроків в напрямку кухні, таким чином скоротив відстань до її співмешканця, та здійснив другий прицільний постріл в область її грудної клітини.

Намагаючись заплутати слідство підозрюваний вказав, що відстань від дульного зрізу рушниці до потерпілої жінки складала 2 м 10 см; відстань від підлоги до дульного зрізу рушниці – 70 см; приклад рушниці – на підлозі.

Судові експерти сектору дослідження зброї Донецького НДЕКЦ МВС провели експертизу та встановили, що в момент пострілу дульний зріз каналу ствола зброї, з якої було здійснено постріл в потерпілу, був спрямований з переду назад, під незначним кутом знизу догори: майже перпендикулярно відносно правої передньої поверхні тіла потерпілої та майже паралельно підлозі.

Прийнявши до уваги усі матеріали справи та висновки експерта суд ухвалив: визнати винним чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п.1 ч.2 ст. 115 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 15 (п`ятнадцять) років

Так, завдяки чіткому та послідовному алгоритму вирішення поставлених завдань, високій кваліфікації та професіоналізму судових експертів, працівники Експертної служби допомогли розв’язати досить складні та заплутані запитання, які постали перед органами досудового слідства та суду.