Завантаження...

Позитивний приклад сектору трасологічних досліджень

03.09.2020
Позитивні приклади

Незаконна порубка дерев є одним з найпоширеніших порушень природоохоронного законодавства.
Працівники поліції регулярно проводять рейди по території лісових масивів та полезахисних смуг. Велику допомогу у викритті чорних лісорубів надають працівники лісових господарств, які часто виявляють факти незаконної порубки і повідомляють про це поліцейським, а також судові експерти які допомагають у розкритті злочину.

Так в лісосмузі поблизу м. Слов’янськ було виявлено факт незаконної порубки дерев невстановленими особами. Працівниками поліції був затриманий автомобіль в якому знаходились колоди свіже спиляних стовбурів дерев без супровідних документів. Під час огляду фрагментів стовбурів дерев, вилучених з автомобіля з їх торцевих поверхонь були зроблені спили.

Водій автомобіля не міг пояснити скільки стовбурів дерев складали дані колоди, тому слідчі звернулись за допомогою до Донецького НДЕКЦ МВС, призначивши трасологічну експертизу. Експертам необхідно було встановити: «Скільки стовбурів дерев складали колоди, вилучені при огляді автомобіля?»
Для дослідження експертам були надані спили з торцевих поверхонь колод дерев, що знаходились в  автомобілі.

Виконавши складну та кропітку роботу з використанням криміналістичної техніки та спеціальних методів досліджень експертам вдалося встановити кількість спиляних дерев.


Таким чином, завдяки високому професіоналізму, сумлінному ставленню до своїх функціональних обов’язків та глибокому зануренню у робочі питання експерти, виконавши складну ідентифікаційну трасологічну експертизу допомогли у розслідуванні даного злочину.