Завантаження...

Представники Донецького НДЕКЦ МВС розповіли про особливості призначення та проведення експертиз

21.02.2019
Позитивні приклади

21 лютого 2019 року представниками Донецького НДЕКЦ МВС України: завідувачем відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Стародуб В.П. та завідувачем сектору дактилоскопічного обліку Железняк О.Г. була проведена зустріч з особовим складом відділу розслідувань особливо тяжких злочинів ГУНП в Донецькій області, в процесі якої були озвучені можливості судової експертизи та розглянуті проблемні питання при призначенні судових експертиз за напрямками.
Окрім того, завідувачем відділу ДМРВ слухачам доведено до відома про зміни, які відбулися у відділі. Зазначено, що в листопаді введено в експлуатацію нове аналітичне обладнання - газовий хроматограф ShimadzuGC 2010+ з програмним забезпеченням та багаторежимним інжектором GerstelCIS 6C., який значно розширює можливості по проведенню нових об’єктів дослідження: дослідження синтетичних та напівсинтетичних наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, розчинників, які є або містять прекурсори (ацетон, толуол) та зразки яких є в розпорядженні експерта; дослідження пально-мастильних матеріалів.
Коротко, в схематичній формі, надана інформація про принцип роботи даного обладнання – для усвідомлення детективами причин, по яким неможливо проведення деяких багатооб’єктних експертиз в стислі строки, наведені можливі варіанти вирішення цього питання:
- залучення як спеціалістів працівників відділу ДВРВ при проведеннях ОМП, обшуків підпільних лабораторій та оптимізація вилучення об’єктів дослідження;
- можливість розділення по одному ЕРДР на декілька ухвал по призначенню експертизи матеріалів, речовин і виробів за спільними ознаками вилучених об’єктів дослідження та ін.


Наголошено, про обмежену можливість газовий хроматограф ShimadzuGC 2010+ у видах в дослідженнях:
- в Донецькому НДЕКЦ не проводяться експертизи по ідентифікації, встановлення єдиного джерела походження, напівсинтетичних, синтетичних НЗПР та наркотичних засобів з рослин коноплі та маку;
- дослідження лікарських засобів та інших речовин у різних лікарських формах без маркування.
Для проведення даного виду досліджень необхідно наявність газового хроматографа з масс-селективним детектором, придбання якого на меті у 2019 році.
Додатково проінформовано про можливість проведення нового виду дослідження за спеціальністю 8.4. «Дослідження нафтопродуктів та пально-мастильних матеріалів.». У травні 2019 року 2 експерти отримують свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта за даною спеціалізацією.

Окрім того, завідувачем сектору дактилоскопічного обліку було проаналізовано проблемні питання, що виникають при надходженні документів про призначення експертизи та шляхи їх вирішення. Були скориговані питання, які виносяться на вирішення судової дактилоскопічної експертизи, озвучені можливості дактилоскопічних досліджень та дактилоскопічного обліку Експертної служби МВС України. Також дані рекомендації щодо збереження слідової інформації при направленні на дослідження предметів з імовірною наявністю слідів папілярних ліній. Особливості призначення комплексних експертиз. Порядок призначення різних видів досліджень по одних і тих самих об’єктах в рамках одної експертної установи.
Зустріч пройшла в форматі конструктивного діалогу. Підсумки зустрічі підвів начальник відділу розслідування тяжких злочинів ГУНП Донецької області Олександр Шарий, який підкреслив важливість проведення подібних заходів за участю працівників НДЕКЦ.