Завантаження...

Щодо сплати судових витрат за виконані експертизи по кримінальним провадженням

25.03.2024
Позитивні приклади

 

Відповідно до частини 2 статті 122 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК) залучення стороною обвинувачення експертів спеціалізованих державних установ, а також проведення експертизи за дорученням слідчого судді або суду здійснюється за рахунок коштів, що цільовим призначенням виділяються цим установам з Державного бюджету України.

Згідно зі статтею 124 КПК у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта. При цьому слід враховувати, що підрозділи Експертної служби не набувають права на отримання доходу у вигляді надходжень за виконавчими листами за проведені експертизи в кримінальних провадженнях.

Якщо дата вироку після набрання 20 листопада 2012 року чинності КПК, то витрати на залучення експерта перераховують у дохід держави на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження боржника на балансовий рахунок 3130 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 24060300 «Інші надходження».