Завантаження...

Висновок експерта-трасолога – вагомий інструмент при розкритті злочинів

03.01.2024
Позитивні приклади

Це завдає значної шкоди довкіллю та є серйозною проблемою для збереження лісових ресурсів та екосистеми взагалі. Незаконна вирубка хвойних дерев в Україні карається залежно від ступеня заподіяної шкоди позбавленням волі і чималими сумами штрафів, але це не зупиняє правопорушників з метою особистого збагачення.

Під час розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконною вирубкою лісових насаджень, у слідчих можуть виникати безліч проблем, однією з яких є формування доказової бази.

Трасологічні дослідження деревини, що проводяться судовими експертами Донецького НДЕКЦ МВС, можуть бути вагомим інструментом при розслідуванні злочинів з незаконної вирубки хвойних насаджень. Одним із пріоритетних напрямів судової трасологічної експертизи є експертиза встановлення цілого за його частинами.

Вищезазначена експертиза має ідентифікаційний характер, тому є важливою доказовою базою, а в окремих випадках є чи не єдиним джерелом доказів. При призначенні експертиз цілого за його частинами одним із ключових питань є: «Чи становили раніше зрізи з пнів та зрізи з комлевої частини стовбурів спиляних дерев до розділення єдине ціле?». Дослідження полягає в порівнянні досліджуваних фрагментів деревини шляхом зіставлення характерних ознак та їх суміщення.

За результатами проведеного дослідження судовим експертом було встановлено, що частини деревини становили єдине ціле.

Тож завдяки висновку кваліфікованого експерта-трасолога вдалося розкрити кримінальну справу, пов’язану з незаконним вирубуванням лісових насаджень та притягти винних до відповідальності.