Завантаження...

Злочинною організацією розроблено та налагоджено канал постачання до території України дозрілого насіння маку снотворного

10.07.2019
Позитивні приклади

В результаті проведення Головним управлінням національної поліції  Донецької області оперативних заходів встановлено, що на території України діє злочинна організація зі стійким ієрархічним об’єднанням на територіях Донецької, Львівської, Рівненської, Сумської, Черкаської, Запорізької областей, які попередньо зорганізувалися для спільної діяльності з метою контрабанди на територію України з Республіки Польща та подальшого збуту на території держави наркотичних засобів. 
Встановлено, що злочинною організацією розроблено та налагоджено канал постачання до території України дозрілого насіння маку снотворного, який містить високу долю морфіну і кодеїну, з додаванням подрібнених часток макової соломи. 
За участю експертів відділу ДМРВ Донецького НДЕКЦ МВС України було проведено обшук та відбір зразків для проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. 
За участю експерта було проведено обшук та відбір зразків для проведення чергової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. 

Отримані зразки направлені для проведення експертизи до відділу та були досліджені із застосуванням наявного обладнання.

Об’єкти дослідження (однієї експертизи):

Завдяки введенню в експлуатацію в кінці листопада 2018 року високоточного обладнання - газового хроматографа Shimadzu GC 2010+ з програмним забезпеченням та багато режимним інжектором GerstelCIS 6C -  у відділі досліджень матеріалів, речовин і виробів з’явилась можливість кількісного визначення наркотичних активних алкалоїдів опію, які були виявлені в ході проведення експертизи в насінні маку. 
В результаті проведення експертизи були отримані висновки, які підтверджують наявність в насінні маку морфіну та кодеїну, що надає можливість виготовлення з них наркотичних засобів.


Загалом за матеріалами цієї справи експертами було призначено більше 70 експертиз та досліджено більш 700 об’єктів результати яких створили доказову базу для розкриття злочину.