Завантаження...

Почеркознавча експертиза

Ви знали, що процес вироблення навичок почерку має умовно-рефлекторну форму? На початковому етапі навчання письма учні пишуть за прописами, але згодом під впливом об'єктивних і суб'єктивних чинників, властивих цій людині, формується власний почерк. Вміння писати набувається в результаті тривалого навчання та тренувань. Окремі ідентифікаційні ознаки почерку починають виявлятися у дітей  вже у 3-4 класі, однак їх сукупність, достатня для ідентифікації, як правило, формується тільки у 5-8 класі, коли рухові навички доводяться до автоматизму, що проявляється у відносно стійких ідентифікаційних ознаках письма. На процес письма також впливають характер письмової практики в післяшкільний період, спрямованість та внутрішнє ставлення до письма.

Якщо виникла необхідність у проведенні судово-почеркознавчої експертизи або дослідження, ви можете звернутись до судових експертів Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, які можуть відповісти на запитання:

  • Ким (особа 1) чи іншою особою виконаний рукописний текст (рукописні записи, підпис) у графі, (рядку) в документі (назва документа та його реквізити (дата, №)?
  • Однією чи різними особами  виконані рукописні тексти (рукописні записи, підписи) у графі, (рядку) в документі (документах) (назва документа та його реквізити (дата, №)?
  • Ким (особа 1), чи іншою особою виконано рукописні тексти (рукописні записи, підписи) від імені (особа 2) у графі, (рядку) в документі (документах) (назва документа та його реквізити (дата, №)?
  • Чи виконано рукописний текст (підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) під впливом «збиваючих» факторів (природних, штучних)?

 

Більш детальну інформацію можна отримати за адресою:
вул. Дніпросталівська, 2, м. Дніпро, 49051 email:donetsk@dndekc.mvs.gov.ua.