Завантаження...

Транспортно-трасологічна експертиза

Цей вид експертизи спрямований на отримання повної картини обставин дорожньо-транспортної пригоди, виходячи із зафіксованої слідової інформації на місці ДТП, а також із отриманих транспортними засобами механічних пошкоджень.

 

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

● Який механізм контактування ТЗ?

● Чи залишені сліди певними частинами даного ТЗ, що виступають?

● Який механізм контактування пішохода на ТЗ? Хто з осіб, які перебували в ТЗ під час ДТП (вказуються прізвища, імена та по батькові осіб), перебував за кермом (для вирішення питань про взаємне розташування ТЗ і потерпілого та про особу, яка керувала ТЗ, призначається комплексна судово-медична і транспортно-трасологічна експертиза)?

● Який з транспортних засобів під час їх зіткнення стояв, а який рухався?

● Де, відносно елементів проїзної частини дороги (на якому місці дороги), сталося зіткнення транспортних засобів (наїзд на пішохода)?

 

Підставою для проведення транспортно-трасологічної експертизи (експертного дослідження) є заява фізичної чи юридичної особи або інший документ (постанова, ухвала) про призначення експертного транспортно-трасологічного дослідження (експертизи), із зазначенням інформації про особу, яка призначила дослідження (експертизу), короткі відомості про обставини виникнення ДТП (дату, час та місце виникнення, транспортні засоби, водії), а також перелік запитань, які необхідно вирішити у ході проведення дослідження.